ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 8:00 PM

Албанија цензурирана на Евросонг поради голотија

Организаторите на Евровизија наводно го цензурирале настапот на албанската претставничка Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена да го промени настапот.
Албанката на вчерашната церемонија по повод свеченото отворање на манифестацијата се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше кариран детаљ кој буквално и го покриваше лицето.

@eurovision The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision


Ронела наводно дошла така облечена од револт.

Пејачката наводо била бесна бидејќи нејзиниот настап бил цензуриран поради голотија, па решила да оди во сосема друга крајност.

Погледнете го настапот на Ронела:

Фото: еуровисион.тв

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1