ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 7:00 PM

Путин ќе стане татко по петти пат, Алина е бремена со трето дете, пишуваат светските медиуми

Рускиот претседател Владимир Путин (69) би можел повторно да стане татко доколку се точни шпекулациите дека неговата долгогодишна љубовница, поранешната ритмичка гимнастичарка Алина Кабаева (38) е бремена по трет пат.

Тоа би значело дека шефот на Кремљ ќе стане горд татко на петтото дете, тврдат руските опозициски медиуми, иако тој официјално ги призна само ќерките од првиот брак со Људмила Путин – Марија (37) и Кетрин (35).
– Луѓето кои неодамна се најдоа во близина на рускиот претседател Владимир Путин тврдат дека неговото расположение деновиве е малку мрачно. Додаваат дека изгледа „депресивно и по малку резервирано“, а причина за тоа наводно е веста дека неговата љубовница Алина Кабаева е повторно бремена – пренесува британски Сан.

Поранешната освојувачка на златен олимписки медал, наводно, веќе има две деца со претседателот на Русија, а според рускиот политички експерт Валери Солвјев, за кој се вели дека има инсајдерски информации од Кремљ, причината за вознемиреноста на Путин лежи во тоа што тој дознал дека 38-годишната е „најфлексибилната Русинка“, како што го нарекуваат Кабаева, повторно бремена.

Веста ја сподели на популарниот руски канал Телеграм.
– Веќе објавивме дека вчера рускиот претседател Владимир Путин, според очевидци, изгледал депресивно и малку резервирано. Тоа е разбирливо затоа што дознал дека неговата долгогодишна партнерка и мајка на неговите деца Алина Кабаева е повторно бремена, односно, очигледно, веста доаѓа во време на вонредни околности. Во спротивно, претседателот би живеел среќен живот, но сега … – пишува на Телеграма, пренесува Мирор.


Еден корисник на Телеграм веднаш со потсмев прашал: „Кој е таткото на детето?“, веројатно алудирајќи на разликата во годините меѓу шефот на Кремљ и неговата наводна девојка.

Потсетуваме дека Путин никогаш не ја признал поврзаноста со Кабаев, но бројни медиуми објавија дека таа е мајка на најмалку две негови деца кои ги добил во тајност. Наводно ги родила во Швајцарија, а пишувало дека во таа земја се криела на почетокот на руската инвазија на Украина. Шпекулациите се движат од фактот дека таа родила два сина, до тоа дека тие се уште имаат две ќерки, а имаше приказна дека Кабаева носи близнаци во втората бременост, но дека можеби изгубила едно дете.

Извор:republika.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1