ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 9:55 AM

(Видео) НАТО не сакаше да не слушне, активно оди кон нашата територија, рече Путин на пардата во Москва

Денес Русија слави 77-годишнината од победата над Германија. На Црвениот плоштад во Москва во моментов трае воена парада на која учествуваат околу 11.000 војници.

Осум борбени авиони на небото ќе ја формираат буквата „З“, официјален симбол на руската воена операција во Украина, а толку омразена буква.

Претседателот Владимир Путин го одржи долгоочекуваниот говор на кој мгу другото рече;
„Наша должност е да го чуваме споменот на оние поради кои сме победници и да не повториме глобална војна. Во минатото се обидовме да ги одржиме мировните договори, но тие не сакаа да не слушаат. Тие имаа сосема друг план. НАТО активно оди кон нашата територија, тое е апсолутно неприфатливо. НАТО работи со украинските нацисти, Украина го добива најмодерното оружје. Одлуката за специјална воена операција беше единствената правилна“, кажа Путин.

Погледнете во живо како изгледа парадата:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1