ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 9:28 AM

(Видео) Констракта како Меган Маркл им одбруси на новинарите зошто пее на српски

Констракта синоќа на традиционалниот „тиркизен тепих“  на свеченото отворање на Евровизија се појави облечена како Меган Маркл, која ја споменува во нејзиниот хит “In corpore sano”.

Таа воодушеви и со својата спонтаност, особено кога новинарите ја прашаа зошто пее на српски јазик.
„Песната е толку заразна… Сигурна ли сте дека песната ќе биде разбирлива на српски?“, ја праша новинарката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zemlja gruva (@zemlja_gruva)


„Па, испадна дека е. Самата рековте дека е заразно! Мислам дека е лесно… „Да се ​​биде здрава“ е лесно, а движењата се лесни… и еве сме“, рече Констракта.

Констракта рече дека песната ја смислила додека го шетала своето куче Роки, а текстот го снимила на телефон.

„Обидете се и вие да го шетате кучето, можеби ќе напишете песна“, се пошегува Констракта со новинарката, додавајќи дека понекогаш користи молив.
Констракта е единствениот полуфиналист кој во песната нема никаков дел од текстот на англиски јазик.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1