ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/8/22 9:56 PM

(Видео) Скандал: Андреа го фрли македонското знаме, а последна е на обложувалниците на Евросонг

Андреа Коевска, која со наши пари замина да ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија, за да се слика го фрли македонското знаме.

Додека сите на овој настан носат огромни знамниња и со гордост се сликаат со него, нашата претставничка носеше мало знаменце, но и тоа го фрли за да се слика сама.


Андреа од моментот кога е избрана, до овој ден, на големото отварање на најголемиот музички натпревар во Европа, е на последно место на обложувалните и не мрдна од таму.

ММС се обиде да стапи во контакт со нашата екипа во Торино, но засега од таму нема никаков одговор. А одговор од нив секако дека трба да има, бидејки по член 8 од Законот за употреба на грб, знаме и химна на државата секое намерно кинење, палење, газење или сквернување е забрането.

А како помина отворањето на Евросонг погледнете во видеото. Фрлањето на знамето е од 55.40 минута.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1