ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/7/22 5:23 PM

Роналдо ја крсти ќерката по актерка од шпанска серија што се гледаше и во Македонија

Роналдо и Георгина Родригез одлучија девојчето да го крстат Бела Есмералда.

Наследничката на Кристијано се роди на 18 април, а Георгина го откри името на социјалните мрежи објавувајќи серија трогателни фотографии од бебе кое спие.

Бела Есмералда е петто дете на Роналдо, бидејќи славниот ас претходно од сурогат мајка го доби синот Кристијано Роналдо Јуниор и близнаците Ева Марија дос Сантос и Матео, исто така од сурогат мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)


Сега уште една ќерка му донесе радост на семејството на Кристијано Роналдо, како што тој самиот објави на Инстаграм, откако доживеа тешки моменти поради загубата на синот.

Во Македонија се памети името Есмералда најмногу поради познатата шпанска серија која се емитуваше во 90-тите, а истоимената хероина ја глумеше Летиција Калдерон и беше слепа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1