ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/7/22 3:52 PM

Пропаднат студент му кажал дека имам СИДА – Сегашниот на Ким Кардашијан се шегува со бившиот

Продолжува расправијата меѓу момчето на Ким Кардашијан, комичарот Пит Дејвидсон и нејзиниот поранешен сопруг, раперот Канје Вест.

Пит му се потсмеваше на Канје за време на стенд-ап изведбата на „Пит Дејвидсон претставува: Најдобрите пријатели“, прикажана како дел од серијата Нетфликс е шега: Фестивалот.
Дејвидсон се пошегува дека замислил како доаѓа во вилата на својата девојка и го нашол раперот облечен како госпоѓа Даутфајр во филмот од 1993 година, во кој главниот лик, кој го игра Робин Вилијамс, ја презема улогата на куќна помошничка за да може да поминува време со своите деца. .

За време на настапот, Пит се осврнал и на тоа што Канје тврди дека боледувал од СИДА и рече дека неуспешен студент му ја дал таа дијагноза.
Канје и Пит веќе извесно време се во конфликт. Откако Ким излезе на состанок со Пит, Канје Вест многупати јавно го навредуваше Дејвидсон, но и Ким Кардашијан, неговата сега официјално поранешна сопруга.

Извор: nova.rs

Фото: Принтскрин


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1