ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/6/22 8:00 PM

Швалерката ни дојде на врата и ми рече: „Јас се гледам со твојот маж, треба да го оставиш“ – Шок исповед на изневерена жена

Јас и мојот сопруг живееме заедно веќе 13 години. Откако се запознавме, се забавувавме две години, а потоа се венчавме. Долго време не можевме да имаме деца: каде не одевме и какви чаеви не пиевме за да имаме дете. А потоа по десет години, нашата среќа се насмевна. Добивме девојка. Мојот сопруг тогаш нѐ чуваше, ни удоволуваше.

Вака ја почнува својата животна приказна жена, која го искусила најлошото во еден брак, а тоа е неверството.

Таа понатаму продолжува:

-Меѓутоа, кога се роди Катарина, се некако се смени. Тој веќе не ми беше приоритет во животот – сега детето беше најважно. Но, детето постојано плачеше ноќе, а за да не го разбудам мојот сопруг се преселив со неа во друга соба. Кога се преселив во посебна просторија со ќерка ми, чувствата на мојот сопруг се оладија. Почна да работи подолго, а дома да се враќа доста уморен. Како резултат на тоа, речиси престанавме да зборуваме. Сè што можев да слушнам од него беше: „Многу сум уморен, не можам да зборувам во моментов…“
Еден ден се се сменило кога некој заѕвонил на вратата од нивниот стан стан.

-Додека очекував пријател, без размислување ја отворив вратата. Една млада дама стоеше на прагот. Изгледаше дека немаше повеќе од 20 години. Таа љубезно ме поздрави и ми рече:

“Ана? Сакам сериозно да разговарам со тебе за твојот сопруг.”

Стоев скаменета и не знаев како да реагирам. Една девојка дојде кај мене дома со приказна за мојот сопруг. Нејзината сериозност ме вознемири. Ја поканив да влезе во станот за да не го слушне целото маало продолжението на разговорот. Не сакаше да влегува во станот, па веднаш почна да зборува во ходникот.

„Вистина е дека јас и Раде се гледаме веќе некое време…“
Бев шокирана и само збунет реков: „Што сакаш д акажеш?

“Што не е јасно? Што не разбираш? Имам афера со твојот сопруг. Сакам да те замолам да го оставиш. Тој не може директно да разговара со тебе, не сака да те повреди.  Затоа јас одлучив да ти раскажам се“.

После тие зборови таа си замина, а јас останав во неверување.

Кога дојде мојот пријател, морав да се преправам дека сум добро и дека ништо важно не се случило. Сопругот и овој пат доцна дојде дома.

Очигледно знаеше дека неговата љубовница ме посети затоа што веднаш од вратата рече:

„Веднаш ќе ги спакувам работите. Подоцна ќе разговараме за поделбата на имотот…“

Сè во мојата глава ѕвонеше од бес. Чувствував дека притисокот ми се зголемува и само подвикнав:

„За каков имот зборуваш? Станот што ми го оставија родителите? Изгуби се да не те видат моите очи. Единствено што имаш право е да го гледаш детето еднаш неделно и да плаќаш алиментација редовно!”

Мојот сопруг ме погледна зачудено, но набрзо „ја подви опашката“ и излезе од куќата.

Ми требаа неколку месеци да се опоравам од овој стрес. Сè уште не сум почнала да им верувам на мажите.

Извор: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1