ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/6/22 7:00 PM

Не сакаат да пеат за 300 евра и не можат да ја поднесат Ивана – Откриена причината за распадот на „Хурикејн“

За распадот на групата „Хурикејн“ се зборуваше долго време, а сега веста е потврдена и со официјално соопштение, иако членките на оваа група постојано ја демантираа информацијата, тврдејќи дека одлично функционира.
Како што дознава Курир.рс, разделбата во групата започнала кога нивниот продуцент Зоран Милинковиќ повеќе не сакал да ги вложува своите пари во групата. Девојките најчесто пееле за 300 евра по настап, бидејќи им останало уште толку кога ќе им се одземат сите трошоци.

Сања и Ксенија првично се согласиле на овој начин на работа, но кога менаџерот престанал да финансира, двете се побуниле против Ивана. Најмногу им пречело тоа што за време на концерт Ивана ги замолила Сања и Ксенија да пеат со неа, бидејќи таа е послаб вокал, како и поради тоа што нејзините вокални способности не и дозволувале да изведува свои делови во песни. Вучиќ и Кнежевиќ сметале дека не е во ред да пеат за 300 евра, колку што добива Ивана, која најмногу игра и прави шоу и дека заслужуваат повеќе. Тука настанал конфликтот меѓу девојките, кој кулминирал со распад.

Извор за курир.рс наведува и дека Сања и Ксенија од почетокот на соработката воопшто не можеле да ја смислат Ивана за која мислеле дека е фаворизирана во однос на нив двете, а тоа се видело токму затоа што не сакале да и помогнат за време на концертот.
Оваа тројка неодамна имала три настапи за само еден месец, поради што Сања се пожали дека заработила само 900 евра, што е многу малку и дека ќе заработи многу повеќе пари како соло пејачка. Ист е случајот и со Ксенија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1