ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/6/22 1:16 PM

Рита Ора падна на Леонардо Илиев – Синиот на Зоки Роџер растура низ Австралија –

Леонардо Илиев(21) откако со семејството се пресели во Мелбурн, Австралија веќе ја освојува музичката сцена и тоа како дел од музичкото шоу „Гласот на Австралија“ (The Voice Australia)..

Леонардо е познат како најмалиот од тројцата синови на Зоран Илиев, во Македонија познат како Зоки Роџер Пијано, кој во 2016 година се пресели во Австралија.

Леонардо по преселбата почна да студира аудиопродукција и создавање музика, а песната со која настап на познатиот натпревар е негова авторска песна.
Дел од жирито е светски познатата пејачка Рита Ора, кој не престана да игра додека леонардо настапуваше.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1