ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/6/22 11:51 AM

Стојковска и Панчевски се македонските шампиони во шах

Македонскиот репрезентативец Филип Панчевски е нов државен првак во шах во машка, додека Моника Стојковска ја освои титулата во женска конкуренција.

Панчевски и Стојковска, кои се репрезентативни и клупски колеги во ШК „Алкалоид”, беа најдобри во сениорска конкуренција и заслужено ги освои титулите.

Отвореното шаховско првенство на Македонија се одржа од 29 април до 5 мај во Скопје со настап на играчи кои се наоѓаат на македонската рејтинг-листа.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1