ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/5/22 4:19 PM

Деновиве ќе го видите криминалот на ДУИ од 900 милиони евра, рече Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од  Гевгелија рече дека деновите кои што следат на сите ќе се видат за што се наменети  900 милиони евра, сите ќе бидеме сведоци на епски криминал.

– На сите ќе ни биде јасно зошто се наменети овие 900 милиони евра. Реализација на проект што долго време ДУИ го најавува. А како предигра на таа реализација е направена е промена на сопственичката структура на една стара градежна компанија каде што нов сопственик е човек, фамилија блиска до ДУИ, рече Мицкоски.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1