ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/5/22 8:36 AM

Душко Иванов избран да ја води ВМРО ДПМНЕ во Штип

Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ синоќа го потврди Душко Иванов за претседател за Општинскиот комитет во Штип. Иванов е актуелен координатор на групата на ВМРО ДПМНЕ во Советот на Општина Штип и заменик градоначалник. Важи за еден од најблиските соработници на градоначалникот Иван Јорданов, кој до сега ја вршеше и функцијата претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Штип.

Иванов беше избран во потесна конкуренција со уште тројца други противкандидати.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1