ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/2/22 7:33 PM

(Галерија) Како беше на отворање на споменикот на УЧК во Липково

Денес во Лиопково беше пуштена 20 метарска Спомен кулата на УЧК во Липково, на која присуствуваа голем број претставници од Влада и Собрани, но и ДУИ.

Прославата почна со спуштање на десетметарско албанско знаме од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, со што беше означено отворањето Спомен кула на загинатите борци на ОНА од конфликтот во 2001, над селото Слупчане.

Погледнете во галеријата како изгледаше церемонијата:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1