ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/30/22 8:00 PM

Цеца, Лепа Брена или Карлеуша? – Која е најбогата и колку милиони имаат на сметка

Светски познатиот сајт Celebrity networth откри колку се „тешки“ многу познати фаци, меѓу кои има и некои локални, како Лепа Брена, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Драгана Мирковиќ …

Како што пишува споменатиот сајт, богатството на Лепа Брена се проценува на 16 милиони долари, додека Светлана Цеца Ражнатовиќ има 80 милиони, а на прво место е Драгана Мирковиќ, чие богатство се проценува на неверојатни 100 милиони!

А, каде е Јелена Карлеуша? Тука е, се разбира!

Пејачката не е побогата од споменатите колешки, но е и крајно „тешка“ бидејќи нејзиното богатство се проценува на вртоглави 40 милиони долари!

На популарниот сајт Јелена е опишана како една од најпопуларните пејачки на Балканот, чија кариера ја красат 10 студиски албуми, а добитник е и на неколку музички награди.

Карлеуша неодамна прослави 27 години од својата кариера, а на својот Инстаграм сподели слика на која позира во мини фустан на тревата, но се потсети и на некои од најтешките моменти кога „немала ни чорапи“.

извор: Mondo.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7