ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/30/22 10:00 PM

Што мислат жените за влакната во интимната зона на мажот и кои им се најомилени делови од машкото тело

Мажите денес се депилираат многу почесто од порано – нозе, грб, гради, кубат веѓи и имаат целосно право на тоа бидејќи можат да прават што сакаат со своето тело. Сепак, ќе се изненадите што мислат жените за сето ова и што открива за еден маж дека има или нема брада, влакна на градите…

Брадестите мажи се секси, но изневеруваат
Мажите со брада се 62 отсто посекси од другите момци, покажа студијата на „People Magazine“, а експертот за изразување на лицето Џин Хенер вели дека оние кои имаат подебели веѓи имаат поголема сексуална желба.

„Колку се поизразени веѓите на нечие лице, толку човекот е посамоуверен. Тие имаат и пологичен пристап кон животот и посилна желба за секс“, вели таа.

Припадниците на „посилниот“ пол, кои имаат изразени веѓи, остра линија на вилицата и длабок глас, се доживуваат како доминантни, покажа истражувањето на Универзитетот „Јорк“.

Но, можеби само затоа што дамите паѓаат на мажи со бради и ги сметаат за секси, тие се и повеќе склони кон изневерување. Истражувањето покажа дека 47 отсто од брадестите мажи ги изневеруваат своите партнерки во споредба со 20 отсто од оние кои редовно се бричат.

Сепак, мора да напоменеме и дека дамите генерално не сакаат мустаќи и дека ги доживуваат како помалку пожелни и помалку интелигентни од брадите.

Ќелавите мажи се помалку привлечни, но мачо
Филмскиот актер Џејсон Статам можеби е толку секси токму поради тоа што е ќелав, но истражувањето спроведено од Универзитетот Бакнел покажало дека дамите ги оценуваат ќелавите мажи како помалку привлечни од оние со коса.

Сепак, друга студија покажа дека ќелавите мажи на жените им изгледаат помоќни, интелигентни и помажествено.

Мажите со влакна на градите се поинтелигентни
Мажјаците кои имаат влакна на градите имаат подобри резултати на тестовите за интелигенција од оние кои немаат влакна на овој дел од телото, тврдат експертите од Менса.

Истата студија покажа дека некои од најинтелигентните мажи – кои имаат коефициент на интелигенција од најмалку 140 – имаат влакна на градите и грбот. И покрај се, повеќето жени не ги привлекува, покажа анкетата на YouG – шест од десет жени велат дека тоа им е одбивно.

Влакнести прсти се „не-не“
Многу жени изјавиле дека имаат многу одбивни прсти на прстите на мажот, но интересно е што овие мажи се поздрави. Дерматологот д-р Шрути Какар од Дубаи истакнува дека влакната на прстите на нозете се знак за добра циркулација, како и дека срцето и другите органи работат нормално.

Косата „таму долу“ го прави мажот позрел
Кога станува збор за влакната на машката интимна зона, четвртина од жените на возраст од 25 до 39 години сакаат сè да биде мазно, но велат дека правилно одржуваната „природна фризура“ прави мажот да изгледа позрел и може да биде привлечен.

извор: Mondo.rs

фото:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1