ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/27/22 1:39 PM

(Видео) Макрон го гаѓаат со домати, обезбедувањето го заштитило со чадор

Незадоволните граѓани фрлаа со домати реизбраниот претседател на Франција, Емануел Макрон за време на посетата на Сергиус, предградие на Париз.

Инцидентот се случил додека Макрон разговарал со граѓаните.


Како што може да се види на видеото, кон Макрон полетале неколку парчиња домати, поради што неговото обезбедување морало да реагира.
Отвориле чадори за да го заштитат претседателот, а настанала гужва.

Да потсетиме, Макрон во неделата го освои вториот мандат за претседател на Франција, откако во вториот круг од изборите ја победи Марин Ле Пен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7