ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/23/22 11:00 PM

Уште еден земјотрес вечерва во БиХ, повторно кај Столац

Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ) соопшти дека денеска околу 20 часот се случил нов земјотрес во БиХ. со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала, а со епицентар кај Столац.
Според првите информации, епицентарот е на околу 30 километри југоисточно од Мостар.

Очевидци од местото на настанот потврдиле за сеизмолошката организација дека го почувствувале земјотресот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7