ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/22/22 11:51 PM

Земјотресот во Босна го стресе регионот

Посилен земјотрес е почувствуван вечерва во Босна и Херцеговина.

Според првите информации, земјотресот бил со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала. Според првите информации, епицентарот бил на југот на земјата, а се почувствувал и во главниот град Сараево.

Земјотресот е почувствуван во цела екс Југославија.

Повеќе детали наскоро…


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1