ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/21/22 3:39 PM

(Галерија) Домаќинки уште од рани зори! Како изгледаат првите вапсани јајца на познатите?

Нашара естрада е пона со домаќинки!

Како што ги учеле мајките, тие се верни на традицијата и ги почитуваат сите обичаи.

И за оние за кои ви се верува, но и за оние за кои не ви се верува, сепак, сите стнаа утрово пред зори и ги вапсаа првите три јајца, за кои се вели дека едното е за Господ, другото за семејството, а третото е за бериќет и среќа.

ММС направи галерија од тоа како изгледаат првите три вапсани јајца на познати пејачки и водителки..  Погледнете, можеби ќе ви дојде како инспирација, како да ги вапсате вашите..

Но, кога станува збор за убавина погледнете и други јајца на познати кои се пофалија на Фејсбук:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1