ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/20/22 10:44 PM

(Видео) Како Жељко Јоксимовиќ го слави 50. роденден

Пејачот Жељко Јоксимовиќ вечерва го прославува својот 50-ти роденден, а целата прослава ја подготвила неговата сопруга Јована Јоксимовиќ.

На прославата тие ги донеле и близнаците.

Жељко во оваа прилика откри што си посакал, што очекува од новиот животен период во кој влегува, како и што добил на подарок од Јована.
– Здравје, рече  Жељко накратко  и додаде дека и самиот бил изненаден дека наполнил 50 години:

– И велам кога 50, но тоа е само бројката. После вечерва, кога ќе спијам, ќе видам дали утре ќе биде нешто поинаку, рече тој.

Јована ја организирала журката во тајност, за да му приреди изненадување.

-Не сакаше да го слави роденденот, мислам дека 50-тиот роденден е нешто што мора да се слави и дека никогаш нема да бидеме помлади, затоа уживам во родендените, се надевам дека ќе ужива и тој рекла Јована.

Фото: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1