ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/4/22 1:34 PM

Што се случуваше на црвениот тепих на Греми 2022 ?!

На доделувањето на Греми наградите се собраа познатите и најпопуларни имиња во светот на музиката во MGM Grand Arena во Лас Вегас, а домаќин на церемонијата, како и минатата година, беше Тревор Ноа.

Џон Батист на доделувањето пристигна со 11 номинации, најмногу оваа година, а освои четири Греми уште пред да започне телевизискиот пренос на церемонијата. На крајот на вечерта ја доби и наградата за албум на годината.

Иако ѕвездите како Џастин Бибер, Дојџа Кет и Х.Е.Р. имаа по осум номинации, само Х.Е.Р. ја освои наградата за најдобра традиционална R’n’B изведба.

Нивната колешка Оливија Родриго беше наградена за најдобар нов артист и за најдобара поп соло изведба, додека дуото Silk Sonic ги доби сите четири награди за кои беа номинирани и тоа: за песна на годината (Leave The Door Open), плоча на годината , најдобар R’n’B изведувач и најдобра R’n’B песна.

Најдобра рап песна е онаа потпишана од Канје Вест и Џеј Зи – Jail.

Оваа прилика ја искористија и познатите да ја подигнат свеста за настаните во Украина, а Џон Леџенд ја изведе песната Free во придружба на украинските музичари Сузана Иглидан, Мајк Њутн и Љубе Јакимчук.

Секако, повторно повеќето зборуваа за црвениот тепих, а во продолжение погледнете како се дотераа славните за оваа вечер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

Преземено од: https://informer.rs/
Фотографии: Instagram People

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7