ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/1/22 10:00 PM

Беше ѕвезда на Премиерлигата, а сега животот му се распаѓа – Сопругата го остави Ентони Марсијал

Некогаш еден од најталентираните француски фудбалери, Ентони Марсијал, моментално има големи проблеми во кариерата. По слабата есенска полусезона во Манчестер Јунајтед, тој се пресели на позајмица во Севиља каде досега не експлодирал, а лоши вести доаѓаат и од неговиот приватен живот.

Крилниот напаѓач на шпанскиот тим се разведе од Мелани Да Круз, жена со која беше во брак три години и со која има син.

Оваа информација, заедно со фотографијата на која е во венчаница, на својот Инстаграм профил ја сподели манекенката која на таа социјална мрежа има дури 3,6 милиони фанови. Исто така, повеќето од фотографиите на францускиот фудбалер исчезнаа од нејзиниот профил …

„Понекогаш, за да победиш на трка, треба да престанеш да трчаш. Обично не зборувам за мојот приватен живот, но овој пат морам да го сторам тоа. Нема лесна пауза, но тоа може да се направи со максимум. почит и скромност од моја страна. „Животот е долг пат и често е полн со стапици. Откажувањето не е дел од мојот карактер, туку нашите патишта се разминуваат. Речиси три години откако кажавме „да“, за жал љубовта не е доволна “, напиша Мелани во соопштението.

Ова е само уште еден проблем со кој ќе мора да се соочи Марсијал, покрај оние што ги има во професионалната кариера – иако во Шпанија пристигна поради нападот на титулата.

Крилниот напаѓач, кој сезонава има 30 настапи за француската репрезентација, одигра само 19 натпревари во дресот на Манчестер Јунајтед и Севиља, со два гола и една асистенција. Очигледно е дека на ниту една од тие две екипи не им е премногу потребен.

Севиља не размислува да го купи од англискиот тим, додека Јунајтед сонува да го вклучи во делот на трансферот на Хари Кејн, за да ја спушти цената на англискиот напаѓач при преговорите со Тотенхем.

извор: Mondo.rs

фото: www.purepeople.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7