ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/31/22 10:30 PM

Мојот целулит е секси, прифатете си се себе си и уживајте во животот, вели Карина, инфлуенсерка без комплекси

Карина Ирби ги воодушеви своите следбеници откако го соблече бикинито за да го открие својот „секси“ целулит.

Луѓето се воодушевени од нејзините слики затоа што таа покажа дека треба да се прифатите себеси и да уживате во животот
Инфлуенсерката Карина Ирби (32) рече дека нејзиниот целулит е „секси“ откако изрази огромна љубов кон своето тело.
На австралиската интернет-ѕвезда не и е непознато да се пофали со своето тело во оскудни бикини на златен песок. Што го покажа и во една од најновите објави за нејзините 1,2 милиони следбеници на Инстаграм. Нејзината објава ја лајкнале повеќе од 13.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KARINA🦄IRBY (@karinairby)


Русокосата убавица се впушти во мисија да го „нормализира“ целулитот и се соблече во бикини за да го покаже задникот.
За разлика од другите инфлуенсери кои често покажуваат мазна кожа, Карина реши да го прегрне својот природен задник – вклучувајќи го целулитот и дупчињата.

– Дали навистина мислиш дека ќе се грижам за целулитот? Нема шанси – напиша таа.

„И не треба ниту вие“, додаде таа.
„Сами себе бидете си најубави на светот“, напиша таа во изјавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KARINA🦄IRBY (@karinairby)

Импресионирани од изгледот на Карина, која го прифаќа целулитот, многу следбеници побрзаа да коментираат колку е храбра и дека е одлично што е реална, без филтри и пози кои кријат недостатоци, пишува Дејли Стар.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1