ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/31/22 12:43 PM

(Видео) Силен екот на тапан и пискот на зурли ја распара еднодецениската тишина во пробиштипската киносала „Злетовски рудар“

Силен екот на тапан и пискот на зурли ја распара еднодецениската тишина во пробиштипската киносала „Злетовски рудар“. Со маестралната изведба на „Тешкото“ на македонскиот бисер „Танец“, вчеравечер официјално беше ставена во функција оваа нова, модерна сала, во која пробиштипјани отсега ќе можат да уживаат во мноштво културни настани.

Повеќе од настанот и атмосферата  може да видите овде. 

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7