ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/30/22 7:00 PM

(Видео) „Татко ми силно ја удри мајка ми по глава, потоа таа плукаше крв“ – Насилството било дел од животот на актерот Вил Смит

Откако Вил Смит (53) на Инстаграм му се извини на Крис Роко за шамарот, за инцидентот се огласи и неговата мајка Керолин Брајт.

Таа е горда што нејзиниот син доби Оскар за најдобра главна машка улога за неговата улога во филмот „Кралот Ричард“.

„Знам колку напорно работи. Чекав и чекав. Кога го слушнав неговото име, само реков „Да!“, изјави Каролина во интервју за 6abc.
Таа вели дека станала рано на денот на Оскарите и прва почнала да испраќа пораки во посебниот семеен чет. Им напишав:

„Добро утро, сите мора да му посакаме среќа на вујко Вил“, откри таа.


Мајката на Вил, исто како и остатокот од светот, била шокирана од неговиот насилен потег на церемонијата на доделување на наградата, која ја гледала во друштво на целото семејство во нејзиниот дом во Филаделфија.

„Тој е мирна личност која ужива во друштво на други луѓе. Прв пат гледам така да пукне. За прв пат во животот…Никогаш не сум го видела да прави такво нешто“, рече таа.
Мајка му изјавила дека  тој момент не го дефинира како личност и дека семејството секогаш го става на прво место и го одржува заедно.

Помладата сестра на Вил, Елен Смит вели дека постојано го гледала како го издржува притисокот и вниманието на Холивуд.

„Разговарав со него и ми се скрши срцето да ги слушам работите што ми кажа дека минува таму“, рече таа.

Ммислењата за актерот се поделени, неговото семејство вели дека нема контроверзии. Тие се горди на Вил и на тоа што стана, и веруваат дека ќе продолжат во животот на вистински начин.

-Се гордеам со него бидејќи секогаш остануваше свој“, вели неговата мајка Каролина.
Многумина ја оправдуваат одбраната на Вил за неговата сопруга ЏејдаПинкет Смит (50), мислејќи на тешкото воспитување со насилниот татко Вилард Керол Смит, кој почина на 7 декември 2016 година. Актерот отворено зборуваше за него во своите мемоари „Вил “ објавени минатата година.

„Татко ми беше силеџија, но доаѓаше и на секој натпревар и на училиште. Тој беше алкохоличар, но беше трезен на премиерата на секој мој филм. Ја слушаше секоја моја песна, го посетуваше музичкото студио. Со истиот перфекционизам со кој го тероризираше своето семејство, секоја вечер од мојот живот ставаше храна на трпезата“, рече тој.

Тој кажа и дека насилството на татко му врз мајка му, на која и сведочел, засекогаш му го променило животот.

„Кога имав девет години, го гледав татко ми како ја удира мајка ми од страна во главата толку силно што таа падна на подот. Ја видов како плука крв. Тој момент веројатно повеќе од кој било друг во мојот живот, ми дефинираше кој сум“, изјави актерот кој поради се размислувал да стави крај на својот живот.

Тој призна дека со секој потег во кариерата се обидувал да и се извини на мајка си со своите награди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

„Затоа што не му се спротивставив на татко ми. Затоа што бев кукавица“, рече тој.

Како што објасни, се обидел да ја сокрие таа кукавица од светот.

Инаку, по инцидентот излезе и сопругата на Вил, Џејда, поради која и му удри шлаканица на Крис Рок.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7