ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/30/22 9:14 AM

(Видео) Убавина! Како звучи бомбата на Трајковски на 17 јазици

Македонија вчера загуби од Португалија со 2:0 и ја пропушти шансата да заигра во Катар на Светско првенство. Но, тоа не е крај на светот и не треба да тагуваме, бидејќи за нас и ова до тука што го направија нашите фудбалери е успех.

Никој досега не ја заборавил победата над Германија, а уште посвежа е и победата над Италија.

Дека има причина за радост покажува и оваа снимка од голот на Трајковски над Италија. На овој гол не се радувавме само ние, туку и цел свет, освен Италија, се разбира.

Погледнете во видеото како звучи голот на Македонија против Италија на 17 јазици. Коментаторите тоа најдобро го опишуваат.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7