ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/24/22 9:38 PM

Замолчете барем на овој ден, не беше грешка туку агресија, рече Вучиќ на сеќавањето од НАТО бомбардирањето

Србиј денес го одбележува Денот Денот на сеќавање на жртвите од агресијата на НАТО. Главниот настан се одржува во Краљево, каде на прославата на 23 годишнината присуствува и претседателот на Србија, Александар Вучиќ.
Претседателот рече дека никогаш повеќе нема да криеме дека НАТО бомбардирањето на СРЈ е агресија врз суверена држава.

-Кога ќе се сетите на тоа, гледате дека не било грешка, гледате дека тоа го планирале и дека се задоволни од тоа што го направиле. Нашето барање е да ги оплакуваме нашите жртви барем еден ден, 24 март. Замолчете на тој ден. Не ги навредувајте нашите жртви. Почитувајте ги нашите жртви – рече Вучиќ во Краљево.

Фото: RTS


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1