ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/20/22 5:50 PM

Труење, ненадејна болест, несреќа – Руската елита размислува за атентат врз Путин, тврди украинското МО

Украинското Министерство за одбрана тврди дека руската елита ја разгледува можноста за атентат врз рускиот претседател Владимир Путин.

Украинското Министерство понатаму наведува дека Бортников и некои влијателни претставници на руската елита разгледуваат различни опции како да го тргнат Путин од власт.

– Труење, ненадејна болест или некоја друга „несреќа” не се исклучени, пишува на Фејсбук-профилот на украинското Министерство за одбрана, додавајќи дека информацијата пристигнала од руска страна.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1