ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/18/22 9:34 PM

Животот му беше бајка – Ален Делон решил да умре со евтаназија, а син му да го испрати

Актерот Ентони Делон изјави дека му ветил на својот татко, француската актерска легенда Ален Делон (86) дека ќе биде со него во моментот кога ќе реши дека повеќе не сака да живее.

Зборувајќи за својата нова книга посветена на семејството, помладиот Делон за францускиот РТЛ откри дека му ветил на својот татко дека ќе го следи и ќе му помогне на денот кога ќе одлучи дека повеќе не сака да живее.

Париски „Лепоан“ наведува дека одамна е познато дека Ален Делон ја поддржува евтаназијата.

Ентони (57) вели дека слично искуство имал и пред нешто повеќе од една година, кога починала неговата мајка Натали.
– Вистина е дека ја испратив мајка ми. Вистина е дека решила да умре онака како што живеела, односно кога ќе одлучи, па избрала евтаназија – рекол Антони.

За среќа, вели тој, тие не прибегнаа кон тој процес.

– Велам за среќа, бидејќи се беше подготвено,  продолжува Антони.

– Вистина е дека би ни било тешко да ја држиме за рака и да гледаме како животот ја напушта. Значи, не велам дека последната ноќ беше лесна, но последните часови се затоа што таа замина во мир. Тоа навистина тешко го погоди татко ми… – продолжува синот на Делон.

По мозочниот удар во 2019 година, Ален Делон си ја врати силата престојувајќи во Швајцарија, чие државјанство има повеќе од две децении, и во своето француско засолниште во Души.

Тој ретко се појавува во јавноста. Тој зборуваше во документарен филм минатиот јули и дојде да се прости од својот колега Жан Пол Белмон во црквата Сен Жермен де Пре во септември минатата година, поздравувајќи ги насобраните.

„Не би било лошо и двајцата да отидевме заедно“, изјави тогаш Ален Делон.

Извор: telegraf.rs

Фото: Принтскрин Јутјуб


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1