ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/15/22 2:20 PM

Во чест на колегата, кој почина од корона, „Амадеус бенд“ во Скопје

На 17-ти март, во Скопје ќе гостува популарната група „Амадеус бенд“, кога ќе ја промовира новата песна и видеоспот за „Београд“ и документарецот за нивниот починат член Токан.

„Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион ја закажа промоцијата за 12.00 часот напладне во ресторан „Дион“ – ГТЦ. Покрај присуството на членовите на бендот и македонската премиера на видеото, ќе биде прикажан и кусиот документарец во сеќавање на нивниот трагично починат член, тапанарот Бојан Златановиќ – Токан, кој пред две години го загуби животот од короната.

Истата вечер, со почеток во 20 часот „Амадеус“ во ресторанот ќе имаат концерт.

ММС


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7