ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/12/22 9:49 PM

(Видео) Најбогатата Србинка остана без јахта, ја заплени италијанската полиција

Според странските медиуми, најбогатата Србинка, Сандра Мелниченко и нејзиниот сопруг, рускиот мултимилијардер Андреј останале без својата јахта вредна 450 милиони евра.
Познатата јахта италијанската полиција ја запленила италијанската двојка во Трст, само неколку дена откако Андреј се најде на листата на санкции на Европската унија поради руската инвазија на Украина.


ова не е единствениот проблем со кој се соочи семејството Мелниченко. Пред да биде одземена јахтата, Сандра и Андреј Мелниченко биле принудени да ја откажат прославата на неговиот 50-ти роденден, токму поради воената состојба во Источна Европа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


Андреј и неговата сопруга Сандра Мелниченко обично организираат забави на мега-јахти кои крстарат по планетата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1