ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/11/22 8:00 PM

А јас солзите ги кријам и последен пат со вас пијам – Даниела запеала песна која ја напиша Гашо за неа

Данијела Мартиновиќ не издржа да не пушти солзи додека ја пееше песната „Една за љубов“, која само за неа во 2015 година ја напиша Петар Грашо, со кој беше во врска дваесет години.

Пејачката која со години живее во Загреб, по повод Денот на жената  имаше концерт во загрепски „Лисински“ по повод 30 години музичка кариера. Салата беше исполнета до последното место, а на концертот присуствуваа Ива Тодориќ, Моника Кравиќ, Мирна Марас, Сандра Перковиќ… Специјални гости на Данијела Мартиновиќ беа Весна Писаровиќ и Марко Тоља.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VesnaM. (@vesnamilicevic)


– За прв пат во животот и кариерата доживеав момент во кој не знам со зборови да ја опишам магијата што се случи. Концертот го нареков „Отворено срце“ затоа што тоа сакав да им го пренесам на луѓето, но не знаев дека ќе предизвика толкава лавина од емоции. Тоа не беше концерт, стана патека. Во неколку моменти за време на концертот, застанав да ја впијам енергијата и да посведочам. Луѓето излегоа на сцената среде песна и ме гушкаа додека пеев. Необично, прекрасно, прекрасно! Тоа е Отворено срце, само невозможното го овозможува тоа! – изјави Даниела по концертот.


„Ако веднаш почнам да плачам, трепките ќе ми паднат“, рекла Даниела. Инаку, таа песна пред седум години и ја напиша тогашниот партнер Петар Грашо (45) со кого раскинаа минатата година по речиси 25 години врска.

Интересно е што на концертот присуствувал и кумот на Петар Грашо и Хана Хуљиќ (32), словенечкиот готвач Томаж Кавчич, кој е голем пријател на Данијела.

Додека Данијела слави 30 години од својата кариера, Грашо се подготвува за концерти во загребската и сплитската арена. Него го поддржува сопругата Хана Хуљиќ со која чека девојче, а Хана ќе се породи во Сплит каде што живеат, во строгиот центар на градот, во стан кој Грашо го реновирал пред две години. Инаку, според гласините , Данијела не била во тој стан по реновирањето. Кога од Загреб дошла во Сплит, наводно спиела кај нејзиното семејството. Данијела и Грашо раскинаа пред една година по 24 години врска.

Преземено од: https://www.kurir.rs/
Фотографија: Emica Elvedji/PIXSELL


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7