ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/8/22 11:29 PM

Шок на бензинските во Виена – Цената на горивото расте од час во час, скокнала на 2,37 евра

Цената на дизел горивото денеска на бензинските пумпи во Виена,  главниот град на Австрија се зголеми од помалку од 2 евра на речиси 2,40 евра.
Овој пораст на цените се случил за само неколку часа. Во 11 часот цената била 1,99, додека во 19,30 часот 2,37 евра.


Цената на нафтата скока од ден на ден, а според последните информации барел чини 133 долари.

 

Извор и фото: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1