ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/6/22 11:00 PM

Четири видови на секс што мора да се пробаат – Цел свет полуде по овој тренд, оргазмите се разорни

Пандемијата на коронавирус малку ги промени „трендовите“ во сексот, па некои познати типови на интимност сега се попопуларни од порано. Доколку сè уште не сте, ќе сакате што поскоро да ги испробате овие четири типа на секс:

Секс со стапала

Сексот со нозете е всушност стимулација на гениталиите со стапалата. На стапалата има многу нервни и ерогени точки, а допирањето на прстите може да им донесе неверојатно задоволство и на двајцата.

Рачен секс

Рачен секс е употреба на раце и прсти за галење на сите чувствителни точки на телото на партнерот. Во рачниот секс работат само прстите: галење, притискање со различна сила и брзина исклучиво со раце. Значи, нема употреба на сексуални помагала, ниту пак се практикува секс во класична смисла, пенетрација од полов орган.

Секс со „играчки“

Исто така, еден од најпопуларните во последно време, иако постои од памтивек, е оној кој вклучува употреба на разни помагала. Вибратори, дилда, топки, прстени и друг асортиман на секс шоп повторно се ИН. Можете да ги користите сами за време на мастурбација или со партнер. Играчките можат да станат главен адут во вашата еротска игра и да ви помогнат да постигнете побрз и посилен оргазам.

Виртуелен секс

Виртуелниот секс доживеа „бум“ за време на пандемијата на корона вирусот, бидејќи е погоден за партнери кои не живеат заедно. Мастурбација, снимка од употреба на разни играчки, вклучително и оние контролирани од мобилна апликација… се е во центарот на вниманието. Исто така секстинг, кој може да функционира со врски на далечина, но и како предигра пред средба со веќе познат партнер.

извор: Mondo


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1