ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/5/22 1:21 AM

(Видео) Андреј и Слободанка Туџарови прогласени за принц и принцеза на струмичкиот карневал

Андреј и Слободанка Туџарови од Струмица се прогласени за принц и принцеза на синоќешниот бал под маски, кој се одржа во Струмица, а кој е дел од карфневалските празнувања.
Туџарови утре ќе ја предводат карневалската поворка.
– Не очекувавме дека ќе ја добиеме наградата. Маските ни се мексикански значат преродба, бидејќи после две години повторно празнуваме, рекоа тие.
Погледнете како изгледаше прогласувањето:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1