ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/2/22 10:00 PM

Сензуален, нежен, креативен – Мажот роден во знакот Бик е најдобриот љубовник на целиот Зодијак

Тој е полн со страст, нежност и креативност во креветот. Момчињата родени во овој знак се познати како најдобри партнери бидејќи се многу мажествени и имаат силен љубовен инстинкт. Ќе ве освојат во кревет и никогаш нема да ви биде досадно со нив.

Мажите родени во знакот Бик се познати како најдобри љубители на Зодијакот. Тие се многу сензуални, страсни, нежни, креативни во кревет.
Кога водат љубов не им се брза, сè прават полека и со посебно задоволство. не брзаат да водат љубов, сè прават полека и со посебно задоволство.

Со нив партнерот се чувствува како центар на светот, бидејќи Бикот ќе направи се за да ја усреќи. Уште поважно и е нејзиното задоволство од неговото. Задоволниот партнер го исполнува со чувство на гордост.

Уште неколку причини зошто биковите се најдобри љубовници:

–  Тие се многу мажествени – пукаат од тестостерон, а жените тоа го знаат – инстинктивно.
– Имаат силен љубовен инстинкт и потреба од физички допир.
– Тие се ненаситни во кревет. Толку многу уживаат во водење љубов што се најсреќни ако тоа трае со часови.
– Како и во храната, Биковите полека и со посебно задоволство уживаат и кај жените.
– Никогаш не им е досадно додека водат љубов – тие се целосно непредвидливи.

извор: 24sata.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1