Зеленски со „опасни“ танцувачки способности - „Путин сигурно го гледа ова цело време“, гласат коментарите
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/27/22 8:28 PM

Зеленски со „опасни“ танцувачки способности – „Путин сигурно го гледа ова цело време“, гласат коментарите

Украинскиот претседател кој е поранешен комичар  деновиве е во фокусот на медиумиското внимание откако реши да облече униформа и да ја брани својата земја од Руската инвазија. Сепак освен снимките од него во униформа, по социјалните медиуми сега кружи и едно малку постаро видео на кое се гледаат неговите танцувачки способности.

Зеленски во 2006 година учествувал во украинскота верзија на шоуто „Танц со ѕвездите“, а и победил.

На твитер се појави снимка од тогаш 26 годишниот Зеленски, а под неа има урнебесни коментари кои оваа снимка на шега ја поврзуваат со сегашната ситуација.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7