ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/25/22 11:44 PM

(Видео) Советот на Свети Николе со одлука бара дислокација на регионалната депонија

На отворена седница на Советот, на која беа поканети и граѓаните и друга јавност, советниците предложија заклучок за преземање на мерки и активности за промена на локација на регионална депонија во село Мечкуевци. Советот со заклучокот бара да се определи друга локација надвор од општината или ако веќе останува Свети Николе како локација за постројката, да се најде друго место. Во образложението на заклучокот стои дека со изградбата на регионалната депонија за третман на отпад од 19 општини, ќе бидат повредени интересите на граѓаните на Свети Николе од аспект на заштита здравјето на луѓето и животната средина.

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1