ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/23/22 11:16 PM

Изгледа како девојче во шестата деценија – Какво е дневното мени на Џенифер Анистон?

Џенифер Анистон е една од оние ѕвезди за кои секогаш може да се зборува и која повторно и повторно не изненадува. Од здравствени и фитнес рутини, до она што обично го јаде секој ден, сакаме да знаеме што прави оваа актерка за да изгледа толку добро, во шестата деценија.

Покрај медитација и јога, чистење на лицето секоја вечер, Џенифер следи и многу здрава исхрана. А еве како изгледа секој нејзин оброк.

Што јаде Џенифер Анистон – дневно мени

Појадок

– Кога ќе станам, прво пијам чаша топла вода со сок од лимон. Потоа јадам шејк или авокадо со јајца. Додавам малку кокосово масло, а понекогаш јадам житарки со банана или овесна каша со излупени белки.

Белка почнала да јаде кога се забавувала со Џастин Теру.

– Ме научи дека треба да внесуваме малку протеин во секој оброк. Кога ќе ја сварам кашата, додека е уште топла, ги додавам изматените белки. На овој начин кашата добила пенеста структура и е многу повкусна, вели таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

А кое смути го сака Џенифер?

– Во смутито ставив некаков протеин, банана, боровинки, замрзнати вишни, стевиа, малку зелен зеленчук, афион во прав и малку какао.

Ручек и вечера

Џенифер избира едноставни јадења за ручек и вечера. Тоа е главно некој вид зеленчук или салата со протеини. За вечера јаде исто како и за ручек, а понекогаш јаде и пилешки плескавици завиткани во зелена салата.

Ужинка

Дури и кога е гладна помеѓу оброците, актерката се труди да се придржува до исхраната. Меѓутоа, кога е многу гладна, јаде јаболко со малку путер од бадем или само јаболко. Понекогаш јаде грст ореви. Тој, исто така, сака да грицка сиров зеленчук со едно тврдо варено јајце.

Cheat day

Да, дури и оваа ѕвезда одвреме-навреме ја крши диетата, а слаба точка и се тестенините. Посебно сака карбонара која ја прави од јајца, пармезан и сланина.

Исто така, Џенифер не може да одолее на пица, па дури има и своја лична печка за пица.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1