ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/21/22 11:35 PM

(Видео) Почна распоредувањето на руската војска во Донбас

Руската армија, која вечерва влезе во Доњецк, почна да се распоредува низ оваа област која од вечерва со указ на рускиот претседател е призната како држава.

На снимката што се појави вечерва од Доњецк се гледаат оклопни возила што ги користат руските падобранци.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1