ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/18/22 10:08 PM

И јас имам право на имотот – Ивана тврди дека била љубовница на Шабан 15 години

Пејачката Ивана Неговановиќ Цуца со години се поврзува со покојниот Шабан Шаулиќ. Иако тој никогаш јавно не ја призна оваа врска, таа со задоволство зборуваше за тоа и папараците неколку пати ги снимаа заедно.

По смртта на Шабан, Цуца се повлече од јавноста, се омажи и доби дете, иако по неговата смрт изјави дека никогаш нема да биде со други мажи.

„Јас сум остварена во работи што треба да ги постигне секоја нормална жена. Половина од животот го поминав со Шабан. Никогаш повеќе нема да бидам со ниту еден маж бидејќи не сум желна за секс, а јас сум остварена“, изјави претходно Цуца за Свет.

Цуца откри и како изгледала нивната средба.

„Имав 14 години кога го сретнав во кафулето каде што пеев, сите ми

рекоа: „Шабан те гледа, Шабан те гледа…“ Многу ми беше срам! Размислував што има да ме погледне… Така започна се. После ме врати од Босна во Белград, а јас останав таму. Оттогаш никогаш не се разделивме“, рече Цуца, а потоа се наврати на деталите за нивната наводна врска и како сето тоа го сокриле:

„Би го сменила мојот живот за неговиот. Тој беше мојот живот, моето се… Тој никогаш не даваше никакви изјави против мене, направивме сè договорено. Никогаш не сакав јавно да признаам дека живееме заедно поради неговите деца. Тој многу ги сакаше неговите деца. Илда е божествено дете.Таа беше нешто посебно во животот на Шабан.И прости сè исто како мене.Постојано зборувавме за неговиот прв син Роберт, но тајно, кога нема никој. дури ни човекот што чистеше и работеше во куќата.Јас не верував никому додека Шабан им веруваше на сите.И секогаш бев во право за се.Чувството зборува повеќе од илјада зборови.Интуицијата е мајка.Шабан страдаше за Роберт, тој зборуваше како направил голема грешка и како нема да си прости што не можеше да се справи со Гордана. Во еден момент го прашав дали направил нешто страшно што ја држела Гордана во рака бидејќи не можев да го разберам и кажува такви грди работи за својата сопруга, а тој не смее да ја остави. Верувам дека не била лесно со него кога беше млад, но тој е Шабан Шаулиќ, веројатно страдала, но знаете како велат каква е жена ти, каков ти е животот. Јас навистина не ја мразам, едноставно не и требаше тоа што го прави. Сите имаме деца, и таа и јас. Треба да се плашиме од Бога“.

Во таа прилика открила и дека имала право на имотот на пејачот по неговата смрт бидејќи, како што тврдела, живеела со него во вонбрачна заедница.

“Бевме во вонбрачна заедница. Бевме заедно 15 години и имам право на имот! Ако бев безобразна, можев да си го побарам својот дел. Според новиот закон, вие имате право на сопственост по пет години. Ако јас бев груба, можев, знам дека можам и знам кои луѓе стојат зад мене. Но, не сакам да се истакнувам „Тој ме сакаше затоа што знаеше дека не сум со него од корист. Не ми треба било што пошто го нема немам ништо и не ми треба ништо.Пандорината кутија полека се отвора и тоа е најслаткото.Само зборувам за она што го знам и никој не може да ми забрани. Гоца секако треба на Роберт да му даде дел од имотот, тој има право на имотот како и секое друго дете, а тоа што десетици илјади марки пред сто години за се да се заташка тоа не се важи“, рече тогаш Ивана.

Извор, фото: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1