ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/14/22 9:09 PM

Се откажав од ин витро после неколку обиди, никој не треба да ме сожалува – Гоца Тржан искрено зборува за борбата за потомство

Гоца Тржан во својата животна исповед за Курир.рс зборуваше за борбата за потомство која трае долго време.

Гоца признала дека се откажала од ин витро оплодување, што го правела неколку пати за да добие дете со сопругот Раша Новаковиќ.

– Имав три неуспешни инвитро. Веќе не е здраво и нема да одам на тоа. Тоа е голем стрес за организмот. Многу луѓе имаат проблем со природното зачнување. Мразам кога пишувањето на оваа тема е патетично. Никој не треба да ме сожалува. Верувајте дека сите овие луѓе се сериозни херои – рече Гоца.

Моја поддршка

-Живеам како и сите други луѓе. Сè уште не сум купила јаже да се обесам. Раша е мојата поддршка во секоја смисла. Почнавме да живееме заедно кога Лена имаше пет години. Тоа дете го чувал како родител, ја однел во градинка, ја хранел, ја бањал, ја заспивал, ја научил да плива и да вози велосипед. Не ја третираше како странец. Две години бевме двајца сами. Не сакам да се жалам. На сите им е тешко. Има жени кои се борат со соло мајчинството.

Страв од умирање

Јас сум многу здрава жена. Немам страв да умрам. Не се плашам. Смртта е само почеток на нешто друго. Кога ќе се родиш, почнуваш да умираш. Умираме за само една секунда, а живееме секој ден. Не можам да замислам луѓето да си го прават тоа и да бидат оптоварени со смрт. Сè што има почеток мора да има и крај. Животот е премногу краток за да се сфаќам себеси сериозно, но и да размислувам за смртта. Сакам да го живеам што е можно посреќно и посреќно… Годините не се и не можат да бидат пречка за квалитетно живеење.

Извор: Токсиктв.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1