ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/8/22 9:05 PM

Две полициски акции во Струмица и Ресен, запленета голема количина на дрога

Вечерва во тек се две големи акции на полицијата за заплена на дрога во Струмица и Ресен. Ова вечерва го соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Деневникот на Македонската телевизија.

По завршување на акциите се очекуваат детални информации од МВР за запленетите количини дрога.

Се работи за два посебни случаја на голема заплена на марихуана.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1