ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/6/22 7:39 PM

Еднодневна хит диета – Детокс бомба со млеко – чај

Зелениот чај се смета за најквалитетен топол пијалок од билки, особено во регулирањето на тежината и топењето на масните наслаги преку процесот на детоксикација. Зелениот чај во процесот на слабеење доби дополнителна популарност преку еднодневната диета со млеко-чај со која можете да изгубите до 2 килограми за еден ден, а потоа да ја одржите тежината.

Суштината на комбинацијата на зелен чај и млеко е во тоа што можете да се ослободите од 2 килограми вишок течност од телото, а диетата се препорачува максимум еден ден, но не почесто два пати месечно. Контраиндикации може да се појават поради нетолеранција на млеко, болести на бубрезите и жолчното кесе и низок крвен притисок.

Еднодневен диетален рецепт

Компоненти:
*1,5 литри домашно или безмасно кравјо млеко

*2 лажици квалитетен зелен чај

Подготовка на пијалок за детоксикација:

Додадете 2 лажички зелен чај во варено и изладено млеко на 70 степени. Покријте и оставете да отстои 20 минути. Потоа процедете и пијте. Овој пијалок пијте го по една шолја на секои 2 часа во текот на денот.

Чајот со млеко подобро се апсорбира, бидејќи чајот го олеснува варењето на млекото, а млекото ги ублажува ефектите на кофеинот.

Во меѓувреме пијте негазирана изворска вода. Не внесувајте дополнителна храна или пијалок. Нема да чувствувате глад, бидејќи комбинацијата на млеко и чај го ослободува телото од чувството на глад. Треба да пиете најмалку 2 литри вода дневно, секако, бидејќи зелениот чај е силен диуретик, а водата го контролира балансот во организмот.

Преземено од: https://pink.rs/
Фото:https://unsplash.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1