ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/6/22 3:34 PM

Ријана е најбогатата трудница во светот

Веста која „одекна“ во светот е дека една од најпопуларните пејачки Ријана е бремена. Музичката ѕвезда го очекува своето прво дете со раперот АСАП Роки.

Тие двајца направија серија фотографии, а во прв план  трудничкиот стомак на Ријана, а убавицата од Барбадос е една од добростоечките познати личности, барем кога се работи за финансиите.

Имено, минатата година беше објавено дека Ријана станала милијардерка. Според магазинот Форбс од август 2021 година, пејачката е „тешка“ 1,7 милијарди долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rihanna🔵 (@rihannaofficlal)

Тоа ја прави една од најбогатите музичари во светот. Таа беше на таа листата зад водителката Опра Винфри, која, според тогашниот магазин Форбс, беше најбогатата личност во светот на шоу-бизнисот.

Инаку, најголемиот дел од материјалното богатство на Ријана, проценето на 1,4 милијарди долари, потекнува од вредноста на нејзиниот бренд Fenty Beauty. Исто така, пејачката заработува многу пари од нејзиниот бренд за долна облека Savage x Fenty, кој вреди околу 270 милиони долари. Но, Ријана заработува многу од својата музичка и актерска кариера.

Преземено од: https://www.alo.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7