ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/6/22 10:17 AM

Роналдо го прослави 37 роденден и порача – Животот е ролеркостер, на крајот сè се сведува на вредности кои јасно покажуваат дека трудот вреди

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо им се заблагодари на навивачите за честитките по повод неговиот 37-ми роденден.

– Животот е како ролеркостер. Напорна работа, високо темпо, напорни цели, големи очекувања… Но, на крајот сè се сведува на семејството, љубовта, искреноста, пријателството – вредности кои јасно покажуваат дека сите напори вредат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Ви благодарам за честитките! 37, и ова не е граница! – напиша Роналдо на Инстаграм, објавувајќи фотографија со својата придружничка Георгина Родригез и роденденска торта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Претходно Роналдо изјавуваше дека има намера професионално да игра фудбал најмалку уште 4-5 години.

МИА
Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7