Осум месеци подоцна, Џенифер Лопез откри детали за врската со Бен Афлек
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/4/22 7:12 PM

Осум месеци подоцна, Џенифер Лопез откри детали за врската со Бен Афлек

Џенифер Лопез проговори за врската со Бен Афлек, а конечно ја прекина тишината која трае веќе осум месеци!

Десет години по раскинувањето, минатата година, пред осум месеци, се смири некогашната двојка Џенифер Лопез и Бен Афлек. И разбирливо, многу брзо нивната врска стана тема на разговор на сите што ја следат холивудската сцена.

Сепак, иако враќањето на „Бенифер“ предизвика бурни реакции, ниту Џен ниту Бен не се огласија по ова прашање. До сега.

Пејачката неодамна реши да го прекине молкот, иако не е баш позната по тоа што дава изјави кога е љубовниот живот во прашање.

– Се чувствувам среќна и горда сум што сум со него. Ова е прекрасна љубовна приказна. Добивме втора шанса. Горда сум на него, на она што го постигна, додека го гледав оддалеку, изјави Џенифер и додаде:

– Сега сме постари, помудри и имаме повеќе искуство. Тогаш бевме на различни животни патеки. Бевме деца. И ние треба да бидеме свесни за сите овие работи. Ова е прекрасен момент за нас. Се чувствувам навистина среќен што сум во врска полна со љубов.

И на крајот, таа рече:

-Кога ќе најдеш некого и навистина го сакаш и ќе добиеш втора шанса… Ретка е, убава и скапоцена. Ова нема да го земеме здраво за готово.

Извор: Лепотаиздравје.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7