ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/3/22 9:16 PM

Полицијата објави фотографија од провалник, а жените полудеа по него – Ако го најдам, дали може да го задржам?

Полицијата од Западен Јоркшир на својот Твитер профил објавила дека трагаат по осудениот провалник, 37-годишниот Џонатан Кејхил, а нивната објава стана многу популарна меѓу жените. За краток временски период се собрани повеќе од осум илјади коментари, пишува „The Sun“.

Никој во коментарите не дава информации каде би можел да биде осудениот провалник, туку го коментираше неговиот изглед. Полицијата потоа го оневозможи коментарот поради неколку реакции под објавата.

„Кое е неговото злосторство? Му го скрши срцето?“, „Ако го најдам, дали може да го задржам?“, „Неговото единствено злосторство е што ми го украде срцето“, „Кажи ми, подготвен сум да го задржам како додека трае потерата.” Не барам многу за возврат“.

Полицијата го пронашла провалникот, тој е уапсен

Имаше и такви кои Џонатан не ги маѓепса.

„Треба да престанеме да ги славиме криминалците. Дечкото изгледа добро, но неговото место е во затвор. Има стотици луѓе на кои им треба нашата помош, а ние ја трошиме на овој човек“, гласи еден таков коментар.

Полицијата трага по провалникот од средината на септември бидејќи не се вратил на издржување на казната, а на крајот ја избришале објавата со неговата фотографија. Џонатан наводно бил пронајден, уапсен и во притвор.

Извор: Индекс.хр

Фото: West Yorkshire Police/Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1