ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/31/22 11:16 PM

Зошто чаша вода пред спиење не е добар избор? Кое време треба да ја одложиме

Дали имате навика пред спиење да ставате чаша вода до креветот? Сметаме дека е подобро да го имаме во близина вода ако се будиме жедни во текот на ноќта. Сепак, излегува дека пиењето премногу вода пред спиење не е толку добра идеја. Всушност може да влијае на квалитетот на сонот.

Но, колку е премногу? И кое е точното време кога треба да застанеме?

Кога треба да престанеме да пиеме вода за подобар сон?

Последната голтка вода дневно треба да биде три до четири часа пред спиење, освен ако, се разбира, треба да испиете лек, но не ви треба ни многу вода за лекот – пишува „Mind Body Green“.

Се советува дека ако лошо сте спиете, денот да го започнете со голема чаша вода со лимон.

Извор: Магазин.новости.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1